Vibrační desky KINSHOFER

Vysoce kvalitní hydromotory a použité materiály zaručují hladký provoz u všech modelů vibračních desek značky Kinshofer.
Nízké nároky na provoz, údržbu a servis jsou značnou výhodou těchto hutnicích desek pro bagry.
Hutnicí desky jsou vysoce účinné, zajišťují efektivní zhutnění různých povrchů, vrstev ve výkopech, náspů, svahů atd.

Vibrační desky lze využít i v kombinaci s NOX Tiltrotatory nebo je možné je vybavit samostatnou otočí o 270°.

Výhody hydraulických hutnicích desek:

  • Dlouhá životnost s nízkými náklady na údržbu
  • Vysoký hutnicí výkon díky použití vysoce kvalitním hydromotorům a přítlaku rypadla
  • Možnost hutnit svahy
  • Práce ve výkopech bez nutnosti pažení


Vibrační desky jako přídavné zařízení na rypadla se stále častěji uplatňují při řadě různých aplikací a nahrazují tak ručně vedené desky a pěchy. Hlavními výhodami jsou samozřejmě vyšší hutnicí efekt a produktivita, ale také možnost pracovat ve stísněných prostorách, kam se ručně vedená zařízení s obsluhou nevleze, možnost práce ve svazích, kde jsou problémy s mazáním motorů ručních desek a v neposlední řadě také větší variabilita a možnosti využití.

Vibrační desky jako přídavné zařízení jsou velmi jednoduše pomocí adaptéru uchyceny na výložník stroje a mohou být buď pevné, nebo vybaveny otočí (viz. obr. výše). Ta pomáhá k lepšímu hutnění kolem překážek, nebo jiných předmětů, jako například kanalizačních šachet. Tato otoč může být instalována přímo na vibrační desku a je v rozsahu 270°, nebo hydraulická nekonečná o 360° v podobě naklápěcího rotátoru. Desky můžou být navíc vybaveny i rychloupínacím systémem pro výměnu vlastních hutnících ploten různých typů a velikostí.
I když jsou to stále "jen" hutnící desky, ulehčují výrazným způsobem ruční práci a zároveň tak šetří náklady.