Renovace otvorů

Renovace otvorů pomocí zařízení WS2
Od letošního léta jsme rozšířili služby našeho servisu a nabízíme opravy a renovace otvorů pro uložení čepů a ložisek za pomoci mobilního zařízení Sir Meccanica WS2, a to přímo u zákazníka nebo v místě práce daného stroje.
Bimotor WS2 je zařízení, které umožňuje vyvrtávání vnitřních otvorů, vnitřní a vnější navařování za pomoci standardního svařovacího agregátu, v naší konfiguraci v rozsahu 32 až 400 mm. Zařízení se využívá pro opravy uložení čepů stavebních, zemědělských, lesnických a těžebních strojů, silničních a drážních vozidel, dílů stacionárních zařízení v těžkém průmyslu atd.
Při opravě přímo na místě, mnohdy bez nutnosti složité demontáže, lze celý proces opravy výrazně zkrátit. Poškozené a vymačkané otvory se zařízením nejprve vysoustruží, následně vyvaří a přesně vysoustruží na požadovaný rozměr.

V případě standardního způsobu opravy je nutné díly určené k renovaci demontovat a zajistit převoz do dílny k obráběcímu stroji, po opravě následně zpět namontovat. Tento způsob tedy přináší další náklady na přepravu, ale zejména značně prodlužuje dobu nutnou k opravě a tedy celkovou odstávku strojů.