Naklápěcí rotátory KINSHOFER NOX


Tiltrotátor NOX od firmy KINSHOFER je jedním z nejúčinnější přídavných zařízení pro rypadla s provozní hmotností 3 t až 25 t. Jeho 360° nekonečná otoč a úhel naklápění 2 x 50° zajistí, že se váš stroj změní na multifunkční nástroj.

Budete schopni vykonat mnohem více a odlišné práce a to v mnohem kratším čase.

Navíc v kombinaci naklápěcího rotátoru s 2D/3D nivelační systémy, při jejichž využití získají rypadla naprosto jinou dimenzi. Rotátory mohou spolupracovat  se všemi významnými hráči na trhu nivelačních systémů, ať už používáte Leica, Moba, Topcon nebo Trimble, rotátor dodáme s odpovídajícím integrovaným čidlem i komunikační jednotkou pro připojení.

Řídicí systém je vždy navrhnut na základě požadavků a dispozic konkrétního stroje tak, aby Vám umožnil plně využít možnosti a výhody rotátoru a to z pohodlí kabiny stroje. Naklápěcí rotátory mohou být instalovány jak přímo na čepy rypadla, tak i na již existující rychloupínač, kdy může být rotátor v případě potřeby nebo je-li to vhodné (např. při práci s hydraulickým kladivem) sundán.

Rotátor může být vybaven širokou škálou rychloupínačů, např. typu Lehnhoff, severský standard (S45-S70), Verachtert, Martin, Oilquick atd.

Naklápěcí rotátory Kinshofer NOX jsou díky naklápění bez použití hydraulických válců a integrování naklápění a otoče do jednodílného frézovaného odlitku nejkompaktnějšími rotátory v dané třídě.

Na obrázku vedle je porovnání šířky rotátoru s pístnicemi a rotátoru Kinshofer NOX, oba naklápěcí rotátory ve velikosti pro rypadla o hmotnosti cca 18 tun. Celková šířka je samozřejmě ovlivněna typem použitého rychloupínače, hodnoty na obrázku odpovídají provedení s rychlo-upínačem S60.