Nakládací a manipulační drapáky Kinshofer

Nakládací drapáky KINSHOFER s horizontálně uloženým hydraulickém válcem jsou k dispozici pro každodenní rutinní práce pro mini a midi rypadla od provozní hmotnosti do 10t. Díky horizontálně uloženému válci mají maximální výšku nakládky, synchronizované otevírání a zavírání díky robustní vyrovnávací tyči a díky tomu vynikající vlastnosti kopání a vysokých uzavíracích sil.

Nakládací drapáky KINSHOFER s vertikálně uloženými hydraulickými válci jsou ideálním nástrojem pro zemní práce a výkopy. Dobré výsledky při práci jsou zajištěny vysokou uzavírací silou.

Břity vyrobené z oceli 500 HB a velkorysý systém ložisek přispívají k dlouhé životnosti drapáků.

Šroubované zuby lze v případě potřeby snadno vyměnit.

Alternativně lze zvolit drapáky s pohonem HPXdrive. Spolehlivost revolučního HPXdrive v kombinaci s robustními, všestrannými těžebními čelistmi. Díky systému HPXdrive je pohybová a uzavírací síla čelistí konstantní a synchronizovaná, vytvářená dvěma dutými hřídeli, které se otáčejí proti sobě a mají šroubovitý závit, hydraulicky poháněný jediným pístem. Už nejsou potřeba žádné hydraulické válce!

Pohon má prodlouženou životnost až 50% oproti konvenčním systémům a integrované samomazání, protože pohonná jednotka je uložena v permanentní olejové lázni, a také kompaktní konstrukce, díky níž je HPXdrive odolný vůči nečistotám.

Univerzálnost je znásobena možností výměny čelistí, které lze snadno namontovat na tělo drapáku.

Perfektní alternativa k válcovým drapákům, které nejen šetří čas a náklady, ale také usnadňují každý úkol.

Drapáky na dřevo

Drapáky na dřevo KINSHOFER jsou ideálním nástrojem pro manipulaci se dřevem. Bez ohledu na to, zda manipulujete více kmenů nebo jen jeden, díky vynikajícím zavíracím vlastnostem je zátěž pevně uchopena.

Použití 500 HB oceli při výrobě břitů zaručuje dlouhou životnost.

Drapáky KINSHOFER pro rýpadla do provozní hmotnosti 9 t vybavené revolučním systémem HPXdrive bez hydraulických válců a poskytují možnost výměny čelistí a použití pohonné jednotky pro jiné aplikace.

Polypové drapáky

Polypové drapáky KINSHOFER jsou výsledkem mnohaletých zkušeností, výzkumu, vývoje a testování ve spolupráci s našimi dceřinými společnostmi a klienty.
V průběhu let se drapáky dále rozvíjely a zlepšovaly, až do dnešní verze, která patří k nejlepším produktům na trhu!

Polypové drapáky řady P jsou k dispozici se třemi, čtyřmi nebo pěti čelistmi v závislosti na typu a verzi a ve čtyřech různých profilech čelistí pro perfektní přizpůsobení vaší práci:

  • Plně uzavřené čelisti (F)
  • Z poloviny uzavřené čelisti (H)
  • Široké hroty (W)
  • Úzké hroty (T)

V těle drapáku jsou chráněny veškerá hydraulická vedení. Hydraulické válce jsou vybaveny vyměnitelnými ochranami pístních tyčí a vybaveny utlumením koncových poloh hydraulických válců. Široké rozsahy otevírání zaručují dobré pronikání do materiálu a jeho uvolnění.